Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 728645
Kurum Adı : Mediha Mahmut Bey Ortaokulu
Telefon : 0232 462 31 73
Faks : 0232 461 92 68
WEB Adresi : http://medihamahmutbey.meb.k12.tr
Adres : 5220 Sokak No.21 Çamdibi BORNOVA/İZMİR

VİZYON
Okulumuzu demokratik, laik, Atatürkçü anlayışla şeffaf yönetilen, yeterli teçhizat ve donanıma sahip, huzurlu, eğitim-öğretim sistemi çağdaş yaklaşımlara uygun, bilimsel bir eğitim kurumu yapmak; Öğrencilerimiz geliştirici çalışma ve etkinlikler düzenleyerek çağdaş, çevreci ve özdisiplin anlayışına sahip vbireyler olarak yetiştirmek, okul çalışanlarının, öğrencilerin ve velilerin katılımcı olduğu, sosyal, kültürel, ve sportif etkinliklerde ilde ve ülke çapında başarılarar kazanarak adını duyuran, ekip ruhu ile çalışan bir kurum haline getirmektir. Temiz toplum, sağlıklı okul... Başarımız kendimizle yarışmaktır. Başarısız öğrenci yoktur, ilgi alanalrı farklı olan öğrenciler vardı.

MİSYON
Okulumuzda hem öğrenenler bakımından birbirlerinin öğrenmesinme ve gelişimine yardımcı olmanın önemine inanmış; Atatürk İlke ve Devrimleri doğrultusunda ilerici, çağdaş, kendisine bilimi rehber edinmiş, düşünen, sorgulatan, okuyan, sorumluluk sahibi; kendini, yaşadığı toplumu sürekli olarakgeliştiren, mutlu ve özgüveni olan bireyler yetiştirmek. Başarıya ulaşmanın adresiyiz. İstenilince yapılmayacak hiçbir şey yoktur.

BAŞARILAR
Okulumuzda "Okullar Hayat Olsun" ve Matematik ve Fen Bilimleri Proje Çalışması olan "Bu Benim Eserim" proje çalışmaları yürütülmektedir. Hayatboyu Öğrenme Programı/Comenius Okul Ortaklıkları Programı ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır.

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : kalorifer
Öğretim Şekli : ikili
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 7.30-17.20
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 4 km
Ulaşım : Otobüs-Minibüs-Metro
Yerleşim Yeri Bilgisi : İzmir-Bornova-Çamdibi